Urfa Siverek Son Dakika Haberleri

Urfa Haber Sitelerinde Siber Saldırı

Urfa’da ki Haber Sitelerine Siber Saldırı

Şanlıurfa’nın en çok sahip olduğu site kategorisi haber siteleri yer almaktadır. Haber siteleri sürekli güncel ve en üste çıkmak için her zaman bir rekabet bulunmaktadır. Şanlıurfa’nın en çok bilinen haber sitesinin sahibi FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklandı. 

Urfa’da ki diğer haber siteleri de en çok tıklanan haber sitesi olmak için adeta yarışa başladı. Fakat bugün ilginç bir şey oldu. Urfa Haber kelimesinde 2. sırada bulunan bir haber sitesine siber saldırı yapıldı. Saldırı sonucu site kapandı şuan ulaşılamıyor. Aynı şekilde yine 1. sayfada yer alan bir kaç haber sitesine daha saldırı yapıldı. Haber sitelerinin bazısında “Haber sitemize Siber Saldırı yapıldı” başlığında haber yaptıklarını gördük ve verilerini son anda silinmekten kurtarıldığı ifade edildi.

İktidar Savaşı mı Yaşanıyor?

Siber saldırıların amacı, siteyi yüklü bir şekilde sahte trafik göndererek sitenin erişime kapanmasına neden olmaktadır. Siber saldırılar genellikle ya düşmanlar yada rakipler tarafından yapılır ki, site sıralamadan düşsün, Bu saldırılar akıllara Urfa haber sitelerinden iktidar savaşı mı yaşanıyor sorusu akıllara geldi. 

Urfa’da birinci sırada olan sitenin sahibi tutuklu olması nedeniyle artık eski güncelliği koruyamamakla beraber FETÖ/PDY iddiaları nedeniyle Urfalılar artık bu siteye girişi azaltığı görülmektedir. 

Dolayısıyla ikinci ve diğer  siteler de birinci sıraya girmek, urfa haber alanında iktidar olmak için yarışa girdi. Ancak bugün haber sitelerine başlanan saldırının sebebi tam olarak bilinmemekte, Ancak uzmanlarımıza göre bu saldırı, ya rakipler tarafından yapılmakta, çünkü siteye erişilmediği zaman google sitenin sıralamasını düşürmektedir. Yada darbeden sonra FETÖ/PDY üyeleri tarafından saldırı yapıldığını ileri sürülmektedir. 

Ancak Urfa’da sitelerin sayısı yeni yükselmedi yıllarca var olan sayı sürekli yükseldi, Ancak bugüne kadar böyle bir saldırı yapılmadığını ifade etmemiz gereklidir. Yani rakiplerin diğer haber sitelerinin böyle bir saldırıya kalkışmayacağını böyle bel altı bir işe tenezzül etmeyeceğini ifade edelim. Ki bizde diğer sitelerinin rakipleriyiz.

Siber Saldırı Nasıl Engellenir

Haber sitelerine veya diğer sitelere sürekli saldırı yapılmakta, bizde bu saldırılarda sürekli şikayetçiyiz, hangi sektörde olunursa olunsa bir site yükselmeye başladığı zaman siber saldırı yapılır ve sitenin açılmasını, ziyaretçilerin ve arama motorlarının siteye girmesini engelleyerek sabotaj eder. 

Ancak yaşadığımız siber saldırılar sonrasında, saldırılardan nasıl korunacağımızı da öğrendik. Urfa Haber siteleri ve diğer siteler, eğer site trafik saldırı yapılıyorsa, cloudflare kurmalarını tavsiye ediyoruz, cloudflare trafik saldırılarını engeller, tehditleri bertaraf eder. Bu servis ücretsiz olup düşük, orta ve yüksek güvenlik önlemleri vardır. Öncelikle düşük güvenliği seçiniz bu şekilde saldırı engelenirse kullanırsanız ancak saldırı engellenmezse orta daha sonrasında yüksek güvenliği kullanabilirsiniz. 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More