Urfa Siverek Son Dakika Haberleri

Toplu Seyahatler İçin İzin Alınacak

Koronavirüs nedeniyle Tüm dünyada önemler alınmaktadır. Türkiye’de ise bir önlemlerden biri seyahat sınırlaması oldu. Artık istediğiniz gibi bir şehirden bir şehire gidemeyeceksiniz. Gitmek için izin almanız gerekmektedir.

Otobüs ve uçaklarla yapılan seyahatler artık valilik iznine bağlandı. Şehir dışına gitmek için öncelikle geçerli bir sebebinizin olması gerekmektedir. Şanlıurfa Valiliği Seyahat izni kurulu ile şehir dışına gitmeden önce bu kurula giderek izin almanız gerekiyor. İzin Belgenizi aldıktan sonra bilet alabilirsiniz. İzin belgesi olmadan bilet satışı bile yapılmıyor!

Siverekten Urfa Seyahati İzne Bağlı mı?

İlçeler arasında seyahat engeli bulunmuyor. Ama toplu seyahatleri sadece halk otobüsleri ile yapmanız gerekmektedir. Toplu şekilde minübüs vs araçlarla seyahat yaptığınızda Urfa merkeze gittiğiniz kanıtlamanız gerekmektedir. Mevsimlik işçiler genelde bu yola başvuruyor. Ama jandarma tarafından durdurulup ceza kesildikten sonra evinize gönderiliyorsunuz. Jandarmayı atlatsanız ve Urfa dışına çıktıktan sonra jandarma tarafından yaklanmanız halinde cezai işlem uygulanıp 14 günlük karantina süreci başlıyor.

Seyahat İzni Nereden alınmaktadır?

Şanlıurfa’da seyahat izni Otogardan alınmaktadır. Otogara başvurunuzu yapıyorsunuz. Haklı gerekçeniz kabul edilirse seyahat izni belgesi veriliyor. O belge ile bilet işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Kaynak: https://urfahabertv.com/urfada-seyahat-izni-nereden-alinacak-878/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More