Urfa Siverek Son Dakika Haberleri

Şanlıurfa’nın yolları

H arran Üniversitesi Öğretim Üylerinden sayın Hocam Ramazan Sağlam’dan aldığım bir maili, köşemde yayınlayarak, okuyucuların ve ilgililerin bilgisine sunuyorum.

  duygu sucuka

  Sayın Duygu SUCUKA,

  Aşağıda yazdığım metni grup üyelerine iletirseniz memnum olacağım. Artık yolların durumu dayanılmaz bir hal aldı.

  Ayrıca, çevre, temizlik, yollar, kanalizasyon suyu ile yetiştirilen sebzeler ve sinek konuları da bir turizm merkezi olabilecek Şanlıurfa için önemli sorunlar arasında yer alıyor. Mümkünse bu konuları işlemenizi de istiyorum.

  Selam ve saygılarımla.

  Prof.Dr.Ramazan SAĞLAM

  HRÜ Ziraat Fak. Tarım Makinaları Böl.

  ŞANLIURFA

  Sayın grup üyeleri,

  12 yıldan beri Şanlıurfa’da bulunuyorum. Şehrin altyapısı ve özellikle de yolları konusunda hiçbir ciddi çalışma yapılmadı ve maalesef daha da kötüye gitmekte. Kış aylarında çamur, su, çöp, ve çukurlar; yaz aylarında şehrin üstünde bir toz bulutu, karasinek, sivrisinek ve yollardaki çukurlar. Bu manzara hiç değişmedi ve değiştirmeyi vaat edip gelen siyasiler de(sayın vekiller ve belediye başkanları) bu konuda hiç bir şey yapmadılar.

  Bir hizmeti verirken diğerini bozmak sanki bir kuralmış gibi içme suyu projesi için yollar kazılıyor ve üzerinden aylar geçtiği halde yapmak için herhangi bir şey yapılmıyor. İnsanlar bu kötü şartlar içinde yaşamak zorunda bırakılıyor. Daha ne kadar urfalı bu kaderi yaşamak zorunda? Çevre illerde ve başka illerde böyle bir şey hiç gördünüz mü?

  Buradan karayollarına ve Şanlıurfa belediye başkanına sesleniyorum! Artık çukurlara düşüp çıkmaktan bizi kurtarın. Yolları söz verdiğiniz gibi bir an önce yapın. Seçimler öncesinde “bu bozuk yollardan gitmek istemiyorsanız bize oy verin” diyen sayın belediye başkanımız hala neyi bekliyorsunuz? Yollardaki çukurlar ve kazılan yerler her gün insanımızı ciddi şekilde tehdit ediyor. Çukurlardan kaçmak isteyen araç sürücüleri büyük bir trafik kazası potansiyeli oluşturuyor. Kazaların olması ve insanlarımızın maddi- manevi zarar görmesi, yaralanması ve hatta ölmesi mi gerekiyor.

  Şehrin en yoğun trafiğinin olduğu Akçakale yolu bir işkence yolu oldu. Artık araçlar gidemez duruma geldi. Yetkilileri bu yoldan her gün gidip gelmeye çağırıyorum. Acaba ne kadar dayanacaklar merak ediyorum. Çünkü bizim artık dayanacak halimiz kalmadı!

  Bu konuda herkesi duyarlı olmaya ve düşüncelerini açıkça söylemeye ve imkanı olanları da bu durumu medyada dile getirmeye çağırıyorum.

  Saygılarımla.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More