Urfa Siverek Son Dakika Haberleri

Küçük Kadriyenin büyük yaşam mücadelesi

Hani bazı hayat hikayeleri vardır ya bu hikaye de gerçekten tam bir yaşam mücadelesinin nasıl verildiğini gösteriyor. Buda Şanlıurfa’da verilen bir hayat mücadelesi. Daha henüz 7 yaşında ama hayatın tüm yükü onun sanki omuzlarında. Onun hikayesini Deniz Feneri proğramında izlerken gerçekten insan bazen insanlığından utanıyor. Yani başı ucumuzda verilen hayat mücadelerini hep görmezden gelmiyormuyuz sanki.

  Evet Kanal 7’de yayınlanan ve sürekli yardımlarıyla adından söz ettiren Deniz Fenerinin bu haftaki durağı Şanlıurfaydı. Ve Yılmaz ailesinin dramı gözler önünü seriliyordu . Evin en küçük ferdi olan Kadriye’nin omuzlarındaki yük gerçekten kaldırılmayacak bir ağırlıkta. Çünkü Kadriye henüz 7 yaşında ama hem 70 yaşındaki babasına bakıyor, hemde ayakkabı boyacılığı yapan Kardeşinin işlerini görüyordu. Çay pişiriyor,yemek yapıyor,kahvaltı hazırlıyor,evi temizliyor. Anneleri daha onlar çocukken hastalıktan ölmüş. Ve tüm evin işlerini küçük Kadriye’ye kalmış . Kadriye renkli gözlerle hayata hep gülerek bakıyor. Kadriye kendisine yardım edecek insanlardan sadece erik istiyor. Yani hiç tatmamış eriğin tadını. Yani bizim hep yediğimiz meyveleri o belki rüyalarında görüyordur. Size birisi yardım etse ve “Sana ne alayım dese” siz ne dersiniz tabiki çok değerli şeyler istersiniz. Ama küçük Kadriye kendisine yöneltilen bu soruya sadece Erik diye cevap veriyor. Bir küçük çocuğun yüreğinde bir eriğe nasıl bir yer edinmiş görecektiniz.

  Evet Küçük Kadriye’nin büyük hayalleri var. Onun o küçücük durduğuna bakmayın yüreği kocaman.

  Onlar kentin Sülemaniye semtinde gece kondularında çok zor şartlar altında hayatlarını sürdürmeye çalışıyorlar. Kadriye 7 yaşında ve önümüzdeki öğretim yılı okula gitmesi gerekiyor. Kadriye okumak istiyor. Belki ona yardım eli uzatırsak küçük Kadriye okula gider ve kötü kaderi değişebilir. O okuyup abisine ve babasına bakmak istiyor. Küçük Kadriyeye yardım elini uzatalım.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More